Interpretacja wyniku badania krwi i moczu

Proszę o analizę ostatnio wykonach badań: AIAT 13 Gamma GT 18,56 Bilirubina całkowita 1,39 Kreatynina 0,83 HBs >1000,00 index sprawdzone 2x, wskazane wykonanie testu potwierdzenia reaktywne HIV Ag/Ab ujemny nabłonki płaskie nieliczne pasma śluzu d.liczne leukocyty 12-3 erytrocyty świeże 0-1 bakterie nieliczne urobilinogen 0,2 białko nieobecne ciężar właściwy 1.030 pH 5,5 ketony nieobecne bilirubina nieobecna glukoza nieobecna kolor moczu słomkowy przejrzystość - przejrzysty

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Poziom bilirubiny jest nieznacznie podwyższony, antygen HBs >1000 świadczy o zakażeniu wirusem HBV. Obecność leukocytów w moczu świadczy najprawdopodobniej o zakażeniu układu moczowego.