Interpretacja wyników badania krwi oraz badania na glistnicę u 3-latka

Proszę o interp wyników. Dziecko ma prawie 3 lata. leuk.6,3 tys. eryt.4,7parametry czerwonokrwinkowe ok. neutrofile 16,6. niepokoi mnie rozmaz (czyżbym nie zauważyła, ze był chory?) limfocyty 80%, w tym poj. odczynowe, 11% gran. segmentowane. Mam jeszcze watpliwość co do wyniku na glistę. Dostał bez badania zentel. w badaniu po leku wyszło dodatnio 1,6. znów dostał lek vermox dwie serie i w badaniu (odczekałam 2 mies) taki sam wynik 1,4. To klasa IgG, IgM nie robi się. Ma/w ogole miał zakażenie?

Witam. Jeśli chodzi o rozmaz układu białokrwinkoego u dziecka to nie ma Pani powodów do niepokoju. Obraz krwi u dziecka w tym wieku różni się od obrazu krwi u starszych dzieci. Normy laboratoryjne są natomiast normami ogólnymi i nie uwzględniają różnic w wieku dzieci. Jeśli chodzi zaś o prawdopodobieństwo zakażenia pasożytami to najważniejsze w weryfikacji takiego rozpoznania jest bezpośrednie badanie dziecka i prezentowane przez nie objawy.