Nieprawidłowości w badaniach krwi rocznego dziecka

Witam, Dostałam wyniki badań rocznego dziecka i jest tam kilka odchyleń od norm, które bardzo mnie martwią. Wymienię te odchylnia (morfologia) - Leukocyty 10,4 tys/ul - MCV 74 fl - MCH 26 pg - MPV 8,9 fl - neutrofile 1,92 tys/ul - limfocyty 7,68 tys/ul - neutrofile 18,5 % - limfocyty 74 % Rozmaz krwi -gran. segmentowane 19 % - limfocyty 70% - limfocyty atopowe 1 % - uwagi: obecne agregaty płytek krwi. Bardzo proszę o pomoc.

Witam! Obniżony poziom MCV i MCH najprawdopodobniej świadczą o niedoborze żelaza. Rozmaz krwi (liczna limfocytów, leukocytów) jest natomiast prawidłowy dla dziecka w tym wieku. Normy podane obok wyników badań są normami ogólnymi, dla całej populacji. U dzieci zaś wyniki różnią się znacznie w zależności od wieku dziecka, dlatego w każdym wypadku powinny być interpretowane przez pediatrę. Jeśli chodzi zaś o obecność agregatów płytkowych to najczęściej powstają one jako reakcja na swoisty odczynnik - EDTA. W oznaczeniu wykonywanym za pomocą cytrynianu sodu prawdopodobnie takie agregaty nie byłyby obecne.