Interpretacja wyniku badania krwi u dziecka

Witam serdecznie, proszę o interpretację badań. Badania krwi dziecka w wieku 4,5 roku: WBC 8,4 G/l GRAN# 2,3 GRAN% 27,6% MID# 0,5 MID% 5,9% LYM% 5,6 LYM% 66,5 WBC histogram - szczyt między 0-100 mniej więcej w połowie RBC 4,69T/l HGB 7,5 mmol/l HCT 0,374 l/l MCV 79,8 fL MCH 1,6 fmol MCHC 20,1 mmol/l RDW 15,1% RBC histogram - szczyt między 50-100 (około 75) PLT 379 G/l MPV 5,8 fL PDW 15,5 fL PLT 2,2 ml/L PLT histogram - szczyt między 0-15 (około 5) Rozmaz Gran. pałeczkowate 1 Gran. segmentowane 28 Gran. Kwasochłonne 4 Limfocyty 59 Monocyty 8.

KOBIETA, 4 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Morfologia należy do najczęściej wykonywanych badań laboratoryjnych.
Zakresy normy w zależności od wieku są różne. Różne są również jednostki laboratoryjne.
U dzieci do około 6 roku życia we krwi stwierdza się większą liczbę limfocytów w stosunku do garnulocytów, w kolejnych latach sytuacja ta się odwraca.
W opisanych badaniach nie ma odchyleń od normy, jedynie na dolnej granicy znajduje się liczba krwinek czerwonych i objętość krwinki.
Natomiast proszę pamiętać że każda interpretacja wyników badań wymaga badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu, dlatego zachęcam do wizyty u prowadzącego pediatry.

Pozdrawiam.