Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyników badania moczu 11-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie! Proszę o interpretację badań moczu 11-miesięcznej dziewczynki: mocz przejrzysty, barwa ciemnożółta, pH - 5, ciężar właściwy - 1,020; glukoza, bilirubina, biało, azotyny, Ery/Hb - nieobecne; ketony - ślad, urobilinogen w normie; leukocyty - obecne. W osadzie moczu: leukocyty - 29,8; nabłonki płaskie- 11; nabłonki okrągłe -9,7; wałeczki - 2,01; bakterie - 14,7 (przy normie do 385,8). Dodam, że córka nie gorączkuje, nie jest marudna, mocz nie ma brzydkiego zapachu.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

A z jakiego powodu było wykonywane badanie? I jak zostało pobrane? proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza zlecającego lub do lekarza pediatry.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy