Interpretacja wyników badania USG płodu

Prosze o interpretacje wyników usg płodu. Ost mies miałam 5.08.15, do zapłod. doszło 27.08.15 ze wzg. na niereg. cykle. Wiek płodu z usg wg mies to 22w6d a wg zapłod. ok. 21w5d. Wymiary z usg: BPD 4,75 cm- 20w3d OFD 6,9 cm HC 18.95 cm-21w2d HC* 18,48 cm-20w6d AC 17,45 cm-22w3d FL 3,8 cm-22w1d HL 3,64 cm-22w5d Bardzo martwią mnie wymiary głowki, ktore są o ok 1-2 tygodnie mniejsze od pozostałych wymiarów. prosze o pomoc

Aleksander Ropielewski

Różnice w wymiarze w pomiarze USG często nie odzwierciedlają stanu rzeczywistego, a wynikają z ułożenia dziecka i soby wykonującej pomiar. Można wykonać badanie u innego ultrasonografisty. Bez oceny badania trudno jest mi stiwerdzić jednoznacznie czy są powody do niepokoju.