Interpretacja wyników badania wątroby

Witam, mam 47lat i wyszły mi nieciekawe wyniki wątrobowe ALT-2198,6 U/L, ASAT-863.5 U/L BILIRUBINA-44.1umoil, GGT-151,8U/L OB 2mm/1godz, WBC-6,5, RBC-5,49, HGB15,4, HCT47,5 HbS nieobecny W poniedziałek jestem umówiony na USG. Proszę o informację na temat dobrego specjalisty. Pozdrawiam Marek K.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie wiem skąd Pan jest toteż nie umiem polecić specjalisty. Proszę skorzystać z naszego serwisu, można to odszukać lekarza wybierając odpowiednią dziedzinę zainteresowania. Dodam iż wyniki w rzeczywistości nie są dobre i wymagają diagnostyki.

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z hepatologiem. Wyniki świadczą o jakimś ostrym procesie być może zapalnym, uszkodzeniowym w zakresie wątroby prawdopodbnie o podłożu wirusowym (jeszcze trzeba ocenić poziom anty-HCV, anty-HBS), uwzględnić środki farmakologiczne i nie tylko mogące uszkodzić wątrobę oraz zapalenie typu autoimmunologicznego.