Interpretacja wyników badania wątroby
Witam, mam 47lat i wyszły mi nieciekawe wyniki wątrobowe ALT-2198,6 U/L, ASAT-863.5 U/L BILIRUBINA-44.1umoil, GGT-151,8U/L OB 2mm/1godz, WBC-6,5, RBC-5,49, HGB15,4, HCT47,5 HbS nieobecny W poniedziałek jestem umówiony na USG. Proszę o informację na temat dobrego specjalisty. Pozdrawiam Marek K.

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Niestety nie wiem skąd Pan jest toteż nie umiem polecić specjalisty. Proszę skorzystać z naszego serwisu, można to odszukać lekarza wybierając odpowiednią dziedzinę zainteresowania. Dodam iż wyniki w rzeczywistości nie są dobre i wymagają diagnostyki.
Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z hepatologiem. Wyniki świadczą o jakimś ostrym procesie być może zapalnym, uszkodzeniowym w zakresie wątroby prawdopodbnie o podłożu wirusowym (jeszcze trzeba ocenić poziom anty-HCV, anty-HBS), uwzględnić środki farmakologiczne i nie tylko mogące uszkodzić wątrobę oraz zapalenie typu autoimmunologicznego.