Zapytaj lekarza

7 3 6 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badań w kierunku wirusowego zapalenia wątroby u 53-letniej osoby

Dzień dobry Dziś moja mama otrzymała wyniki badania HCV: HBs - antygen HBs (WZW typu B) (V39) -- nieobecny -- HBs - antygen HBs (WZW typu B) (V39) -- 0,64 Index -- <0,90 - nieobecny; 0,91-099 - wątpliwy; >=1,00 - reaktywny HCV - p/c przeciw HCV (WZW typu C) -- Reaktywne, Wskazane oznaczenie HCV-RNA HCV - p/c przeciw HCV (WZW typu C) -- 102,90 Index -- nieobecne: <0,9; wątpliwe: 0,91- 0,99; reaktywne: >1 Czy oznacza to że mama jest zakażona tym wirusem (C)? Jak dalej postępować?
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Wynik wskazuje na zakażenie wirusem HCV. Wskazane wykonanie HCV RNA celem potwierdzenia aktywnego procesu zapalnego.(obecności wirusa we krwi). Proponuję udac się do POZ po skierowanie , a nastepnie do udać się do Poradni Hepatologicznej.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy