Co znaczą moje badania na WZW typu B i C?

Witam Zrobiłem dziś badania na WZW typu B i C. Proszę o interpretację czy jestem zarażony czy nie. HBs - p/c przeciw HBs (WZW typu B) (V42) > 1000,00 mIU/ml HBs - p/c przeciw HBs (WZW typu B) (V42) obecne HCV - p/c przeciw HCV (WZW typu C) 0,140 Index HCV - p/c przeciw HCV (WZW typu C) nieobecne

Miano przeciwciał przeciw WZW typu B świadczy o przebytym zakażeniu lub szczepieniu w przeszłości. Dla rozpoznania świeżego zakażenia należy oznaczyć poziom antygenu HBs. Miano przeciwciał przeciwko WZW typu C świadczy o braku zakażenia, jednak podstawą rozpoznania jest oznaczenie RNA HCV, co można wykonać w szpitalu chorób zakaźnych. Warto także wykonać badanie ALT (aminotransferaza alaninowa) w surowicy krwi.