Wyniki badań wirusologicznych a ALT i AST

Witam, proszę o interpretacje wyników: Alfa - fetoproteina (AFP) (L07) 2,3 ng/ml 0,0 — 8,0 HBs - antygen HBs (WZW typu B) (V39) < 0,10 Index HBs - antygen HBs (WZW typu B) (V39) nieobecny HBs - p/c przeciw HBs (WZW typu B) (V42) > 1000,00 mIU/ml HBs - p/c przeciw HBs (WZW typu B) (V42) obecne HCV - p/c przeciw HCV (WZW typu C) 0,040 Index HCV - p/c przeciw HCV (WZW typu C) nieobecne Alt- 109, Aspat 50, GGTP i Fosfataza zasadowa w normie bilurubina bezpośrednia i całkowita także w normie Co może być przyczyną podwyższonego Alatu i Aspatu?

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższone wartości ASPAT i ALAT mogą wynikać z wielu przyczyn np. z chorób mieśni, chorób wątroby, zakażenia wirusowego, zapalenia trzustki, stosowania leków/używek itp. Bez poznania dokładnego wywiadu lekarskiego i przeprowadzonego badania bezpośredniego nie można nic więcej powiedzieć. proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badania.