Interpretacja wyników krzywej cukrowej

Witam , chciałabym zapytac o interpetacje wyników badań krzywej cukrowej. Na czczo wynosi 107 a po 120 minutach 115,37. Mam 18 lat.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik świadczy o nieprawidłowej glikemii na czczo, uznawanej jako stan przedcukrzycowy. Zalecana w tej sytuacji jest zmiana trybu życia: kontrola masy ciała, umiarkowana aktywność fizyczna, ograniczenie spożycia węglowodanów i alkoholu, zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie.