Interpretacja wyników MR serca z kontrastem

Proszę o interpretację wyników: MR serca z kontrastem LVEDv=161ml, 95(ml/m kw), LVESv=67ml, 40ml/m kw, LVEF=58%, LVCO=5,2l/min, LVCI=3,1l/min/m kw, LVEDd=52mm, LVESd=41mm, LVEDm=76g, 45g/m kw RVEDv=155ml, 92ml/m kw, RVESv=76ml, 45ml/m kw, RVEF=51%, RVCO=4,3l/m, RVCI=2,5l/min/m kw, RVEDd=37mm, RVESd=30mm, Ras=19,3cm kw Niescalenie mięśnia lewej komory w segmentach 7,10,11,12,13,15,16 i 17(wg AHA) w najwi. segmentu koniuszkowego bocznego–stosunek NC/C w tym segmencie wynosi 6,0 . Wzmożenie beleczkowania także dalszej części prawej komory. Mięsień sercowy bez cech zmian pozapalnych i niedokrwiennych. Wnioski: Niescalenie mięśnia sercowego. Co to oznacza, czy to cos naprawde powaznego? Jak to leczyc?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest konsultacja kardiologiczna. a jakie objawy występują? proponuję jak najszybciej udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.