Interpretacja wyników prenatalnych ciąży

Proszę o interpretacje moich wyników. 12 tyg +2 dni zrobiłam badanie prenatalne USG ciąży. Wynik: FHR 164 ud/min dł. ciem-siedz 58.2 mm nt 1.6 kość nosowa; nie do oceny wolne B -hCG 121,1 IU/i PaPPa-a 2,640 IU/I osocze białkowe ciażowe 2.640 wolne beta HCG 121.10 Ryzyko trisomia 1 było 1:830 jest 1;776 podczas wizyty u lekarza w 15 tyg lekarz nie widział kości nosowej. Czy z takimi wynikami mam prawo się martwić (reszta narządów jest prawidłowe) następne badanie mam w 21 tyg dziękuję za odp

Magdalena StusiĹska

Tętno jest prawidłowe, długość ciemieniowo-siedzeniowa i przezierność karku- także. Dodatkowe badania zleca się w przypadku, jeśli ryzyko trisomi wynosi 1:300. W Pani przypadku to ryzyko jest dużo mniejsze- można więc spać spokojnie. Niemożliwość uwidocznienia kości nosowej mogła być spowodowana tym, że dziecko odwróciło się podczas badania.