Interpretacja wyniku badania histopatologicznego pobranego podczas kolonoskopii

Bardzo proszę o zinterpretowanie wyniku z badania histopatologicznego pobranego podczas kolonoskopii i ew. porade o dalsze postepowanie. Adenomata tubularia mucoasae coli partim in fragmentis cum dysplasia epithelii minoris gradus (LG CoIN) et polypi hyperlpastici parvi mucosae coli in fragmentis.Excisio completa non certa (fragmentatio) Examinatio materiae totae - VII fragm.,in serie.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisane zmiany to gruczolaki cewkowe z dysplazją małego stopnia i polipy hiperplastyczne. Są to zmiany łagodne. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego celem ustalenia dalszego postępowania (najprawdopodobniej będzie to jedynie okresowa kontrola w poradni)