Zapytaj lekarza

1 , 0 3 2 , 1 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku badania kręgosłupa u czterdziestolatki

Badanie MR uwidoczniło tylne przepukliny krążków międzykręgowych na poziomach C5/C6 - ok. 09 mm i C6/C7 - ok. 1,2 mm, zwężające się wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi na tylnych krawędziach trzonów światło kanału kręgowego i otworów międzykręgowych. Redukcja przestrzeni płynowej przedrdzeniowej bez cech ucisku rdzenia. Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym bez zmian ogniskowych. Zniesienie lordozy. Brak danych klinicznych. Co oznacza brak danych klinicznych?

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam!

Wynik badania należy rozpatrywać łącznie z obrazem klinicznym (często postępowanie wynika z obecności lub braku objawów). Brak danych klinicznych oznacza brak informacji na temat tego jakie dolegliwości Pani odczuwa. MRI kręgosłupa szyjnego wykazuje cechy procesu zwyrodnieniowego kręgosłupa (kręgów i dysków (czyli krążków międzykręgowych)). Uwidocznione jest występowanie przepuklin krążków międzykręgowych na poziomach C5/C6 i C6/C7. Są to uwypuklenie powstałe w wyniku pęknięcia krążka międzykręgowego i jego przemieszczenia do kanału rdzeniowego. W przypadku ucisku na struktury nerwowe mogą powstawać objawy neurologiczne (mrowienia, drętwienia, osłabienie siły kończyn itd). W zależności od występowania dolegliwości oraz uwidocznienia objawów neurologicznych stosuje się leczenie zachowawcze (rehabilitacja, leki przeciwbólowe) lub operacyjne.

Proszę skonsultować wynik z neurochirurgiem.

Pozdrawiam

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy