Interpretacja wyniku badania krwi u trzydziestoletniej kobiety

Odebrałam wyniki, czy są dobre? RBC 6,14; HGB 16,5; HCT 50,2; MCH 26,9; RDW 11; MPV 4,9. Reszta w normie.

Witam!
Jeśli nie występują żadne objawy kliniczne, a parametry układu białokrwinkowego i płytkowego znajdują się w normie to wydaje się, że nie ma powodów do obaw. Na taki wynik badania mogły mieć wpływ choroby przewlekłe (układu oddechowego, krążenia, nerek) lub przyjmowane leki, co mogło spowodować kompensacyjną poliglobulię. Niestety nie opisała Pani dokładnie całości kontekstu badania i trudno powiedzieć coś więcej. Proponuję skonsultować wynik badania z lekarzem zlecającym je lub z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam serdecznie!