Wyniki badania krwi dwuletniej dziewczynki

Bardzo proszę o interpretacje wyników badań mojej 2-letniej córki. Dziś zrobiliśmy badanie krwi WBC 7,5 RBC 3,79 HGB 11,3 HCT 33,7 MCV 88 MCHC 33,6 MCH 29,9 RDW 10,9 PLT 193 MPV 9,1 NEUT 24,2 LYMPH 63,6 MONO 8,3 EO 3 BASO 0,9. Dodam iż rok temu wyniki były bardzo podobne, tj. RBC 3,70 HGB 11,3 HCT 33,3 PLT 332, reszta bez zmian. Czy te badania są w porządku?

KOBIETA, 2 LAT ponad rok temu

Witam!
W przedstawionych wynikach badań istnieją lekkie nieprawidłowości w zakresie układu czerwonokrwinkowego. Niewielkie odchylenia w zakresie stężenie hemoglobiny, hematokrytu i liczby krwinek czerwonych mogą wynikać z niedoboru żelaza. W tej chwili raczej nie można mówić o niedokrwistości, ale warto zadbać zwiększone spożycie żelaza w diecie. Układ białokrwinkowy i płytkowy znajduje się w zakresie normy dla wieku. Wynik zawsze należy konsultować z pediatrą lub lekarzem zlecającym badanie, gdyż ma on możliwość zebrania dokładnego wywiadu oraz zbadania dziecka. Proponuję skonsultować problem z pediatrą. Pozdrawiam serdecznie!