Interpretacja wyniku badania MR mózgu u 10-latka

Proszę o interpretację wyniku MR mózgu 10-cio latki. Podnamiotowo, pośrodkowo i po stronie lewej widoczna szersza przestrzeń płynowa przymózgowa, nieznacznie modelująca blaszkę wew. kości potylicznej po stronie lewej. Asymetria szerokości komór bocznych L>P zwłaszcza na poziomie rogów potyl.- lewy szerszy, wydłużony. Córka zaczęła mówić po 5r.ż., stwierdzono dyspraksję, ADD, ma problemy ze słuchem na poziomie centralnym.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza neurologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.