Interpretacja wyniku badania MR stawu kolanowego

Czy mogę prosić o interpretację wyniku MR? Tylko to, co jest nieprawidłowe-"Więzadło krzyżowe przednie w ok. przyczepu górnego o nieco nierównym zarysie i odcinkowo podwyższonym sygnale, otoczone wysiekiem-cechy częściowego uszkodzenia więzadła, bez wyraźnego przerwania ciągłości. W obu łąkotkach w rogach tylnych drobne ogniska podwyższonego sygnału-zmiany degeneracyjne, bez wyraźnej szczeliny pęknięcia. Wysięk w torebce stawowej, w zachyłkach okołorzepkowych. W dole podkolanowym torbiel B.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedziec należy wykonac bezpośrednie badanie lekarskie i następnie na jego podstawie oraz analizy wyników badania będzie można określic odpowiednie postępowanie.