Interpretacja wyniku badania MRI kręgosłupa

Witam. Bardzo proszę o interpetację badania MRI kręgosłupa C-TH-L-S w sekwencji TSE w obrazach T2 zależnych w płaszczyznach strzałkowych. -Lardoza szyjna zachowana -Dehrydratacja krążków międzykręgowych -Zwężenie krążka C5-C6 -Uwypuklenie do ok. 3 mm tylnego obrysu krążków C5-C6, oraz C6-C7 z modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego i zmniejszeniem jego przedniej rezerwy płynowej. Na poziomie C5-C6 cechy wysokosygnałowej przepukliny krążka.

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie bezpośredniego badania lekarskiego oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie lecznicze czy to rehabilitacyjne czy też operacyjne. Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.