Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku biochemii, immunochemii i morfologii krwi

Witam. Odebrałem dziś wyniki badań proszę o interpretację: BIOCHEMIA: Aspat: 25 Alat: 68 Glukoza w osoczu: 105,2 IMMUNOCHEMIA: tsh: 5,580 MORFOLOGIA: HCT:47,5 RBC: 5,73 HGB: 16,5 WBC: 7,8 MCV: 82,4 MCHC: 35,0 MCH: 28,8 PLT: 243 Martwi mnie wysoki poziom Alatu, TSH, HCT, RBC, HGB. Co może być przyczyną? Jestem 31-letnim z pozoru zdrowym człowiekiem i nie piję alkoholu wogóle.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam! Wszystkie wymienione odchylenia w badaniach mogą wiązać się z zaburzeniami funkcji tarczycy. Pełne odzwierciedlenie jej funkcji daje jedynie badanie poziomu - fT3 oraz fT4.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy