Interpretacja wyniku echo serca u 52-letniej kobiety

Witam,mam 51 lat.Prosze o interpretację wyniku echo serca-jamy serca nieposzerzone(LP 17cm2,PP 14cm2)Prawidłowa kurczliwośc i grubośc komór.Upośledzona relaksacja LK. Zastawki morfologicznie bez zmian.Slad niedomykalności zastawki mitralnej,aortalnej i trójdzielnej.PASP ok 22 mmHg.RAP 3mmHg.Osierdzie bez zmian. Dodam iż mam prawidłowe ciśnienie krwi.Dziekuję za odpowiedz.Małgosia

Aleksander Ropielewski

Należy wykonywać badania kontrolne celem obserwacji zaburzeń rozkurczu (mogą być w granicach normy, a mogą być pierwszym objawem choroby serca). Ponadto warto skontaktować się z kardiologiem, któy po uzyskaniu dodatkowych informacji o Pani stanie zdrowia będzie mógł wypowiedzieć się jednoznacznie.

Lek. Tomasz Budlewski

A jaka jest frakcja wyrzutowa? Proponuje udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.