Interpretacja wyniku EEG bez wywiadu chorobowego

Badanie we śnie. Cechy bioelektryczne snu dobrze wyrażone. Obecne wrzeciona snu i fale ostre wierzchołkowe. Na tym tle w okolicach centralno-ciemieniowych obustronnie występują pojedyncze wysokonapięciowe fale ostre i nietypowe zespoły iglica fal o amplitudzie do 280 uV z tendencją do uogólniania się. W Fs zmiany nieco narastają.

KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam! Niestety niewiele pomogę w tej sytuacji, ponieważ interpretacja badania EEG wymaga poznania wywiadu chorobowego pacjenta (jego dolegliwości, objawów) oraz dodatkowo badania neurologicznego oraz wyników badań dodatkowych w tym obrazowych. Dopiero te informacje w zestawieniu z wynikiem badania EEG pozwalają na prawidłową ocenę zapisu. Zdarza się bowiem, że nawet u zdrowych ludzi obserwuje się nieprawidłowości zapisu, które wcale nie świadczą o chorobie. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty