Interpretacja wyniku MR kręgosłupa

Proszę o wytłumaczenie po ludzku wyniku MR kręgosłupa. Lewostronna centralno-boczna i otworowa protruzja krążka m-kręgowego L5/S1 z przemieszczeniem ku tyłowi i podrażnieniem lewego korzenia S1 i lewego nerwu L5. Protruzja zwęża lewy otwór m-kręgowy. Co to znaczy? Z góry Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie. Opis badania sugeruje występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Z pewnością nieprawidłowości te mogą być odpowiedzialne za dość silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować swój wynik z neurochirurgiem gdyż niewykluczone iż konieczna będzie operacja.