Rwa kulszowa i wynik MR kręgosłupa
Rok temu miałam rwę kulszową.Wynik MR:Centralna wypuklina krążka L5/S1 zwęża światło kanału kręgowego o 4,5mm oraz powoduje obustronne zwężenie obustronne otworów międzykręgowych L5/S1 z modelowaniem lewego korz n. rdzen. w poziomie otworu międzykręgowego lewego. Centralno- lewostronna wypuklina krążka L4/L5 zwęża światło kanału kręgowego o ok 5mm (wym a-p na tej wysokości wynosi 10mm), spłyca zachyłki boczne kanału, modeluje worek oponowyDehydratacja zwyrodnieniowa ww. krążków międzykręgowych

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.