Interpretacja wyniku MRI kręgosłupa szyjnego i zniesienie fizjologicznej lordozy
Proszę o interpretacje MRI kr.szyjnego: Zniesienie fizjologicznej lordozy z tendencją do wytwarzania kifozy w odcinku C3-C6. Krązek międzykręgowy C5/6 jest miernie obnizony, wykazuje cechy rozpoczynającej się dehyd ratacj i i tworzy szerokopodstawną, podwięzadłową przepukli nę dokanałową, uciskającąworek oponowy na głębokośó ok. 3-4mm. Na tej wysokości rezerwa płynowa w przedniej części kanału kręgowego jest zredukowana, a otwory międzykręgowe sąw niewielkim stopniu zwężone.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Opis zmiany zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa szyjnego i kończyn górnych oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia. Po konsultacji z neurochirurgiem należy podjąć decyzję o leczeniu zachowawczym - rehabilitacji lub operacyjnym. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu klinicznego oraz samego badania rezonansu magnetycznego.