Wynik MR kręgosłupa szyjnego 47-letniej osoby do analizy

Co oznacza wynik MR kręgosłupa szyjnego-skrzywienie wypukłe w lewo ze zniesieniem lordozy, z kyfotycznym zagięciem osi szczytem na wysokości C5, obniżone krążki międzykrę C5/C6, C6/C7. Na C3/C4 mała centralna protruzja na 2mm dokanałowo. Na C5/C6 osteofity-tylno-bocznych krawędzi,powodujące zwężenie obustronnie otworów miedzykregowych i redukcje przedrdzeniowej rezerwy płynowej-centralna szerokopodstawna prortruzja na ok.3,5mm dokanałowo.Wymiar strzałkowy kanału kręgowego 11mm- względna stenoza.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać badanie lekarskie oraz łącznie z analizą powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.