Interpretacja wyniku USG u 25-latka
Prośba o interpretację wyniku usg. Gruczoł o wymiarach 24x42x26 i obj 12cm. Prawidłowej wielkości z zachowaną echogenicznością części centralnej i obwodowej. Torebka gruczołu o gładkich obrysach z zachowaną ciągłością. Rozkład naczyń w gruczole prawidłowy. Zastanawiają mnie wymiary mojego gruczołu. Objętość 12 cm biorąc pod uwagę normę do 30 nie budzi zastrzeżeń, tym niemniej czy szerokość nie jest nieco za duża jak na 25 latka, gdyż norma jest do 3,5 cm?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Bez obaw. Wynik jest prawidłowy.
Normy są wartościami średnimi w których mieści się większość badanych, ale nie wszyscy (są osoby mające wynik wyższy i niższy). Nie zmienia to faktu, że niewielkie odstępstwa są interpretowane jako zmienność osobnicza. Objętość znajduje się w granicach normy i to jest najważniejsze.