Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretację badania RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Witam proszę o interpretację badanaia RTG kręgosłupa lędżwiowo-krzyżowego A-P Niewielkie pogłębienie lordozy pogranicza L-S,oraz nieznaczna lewostronna skolioza.Zwężenie przestrzeni m/trzonowej.Zaostrzenie brzegów trzonów kręgów L dodam , że jestem po operacji kręgosłupa rozpoznanie M51.1 wypuklina dysku L4/L5 lewostronna W 2011 powraca horror sprzed 2 lat ciągnie noga i straszny ból pleców pozdrawiam Małgorzata
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, na podstawie badania RTG nie można ocenić czy doszło do nawrotu dyskopatii. Konieczne jest wykonanie badania rezonansu magnetycznego, zwłaszcza, że pojawiły się objawy bólowe + ból nogi.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy