Interpretacje rezonansu kręgów szyjnych
Proszę o interpretacje rezonansu kręgów szyjnych. Zniesienie fizjologicznej lordozy z kifotycznym ustawieniem w odcinku środkowym na poziomach od C3-C6. Centralne uwypuklenie krążków międzykręgowych spłyca przednią rezerwę płynową rdzenia. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam! Zniesienie lordozy szyjnej oznacza zniesienie fizjologicznego wygięcia szyjnego odcinka kręgosłupa ku przodowi. Uwypuklenie krążków międzykręgowych może być przyczyną występujących dolegliwości. Pełnej interpretacji wyniku badania MR można dokonać w oparciu o zbadanie pacjenta oraz występujące dolegliwości. Z wynikiem badania proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.