IVF a puste jajo płodowe

Mam 32 lata. Od 5 lat staramy się z mężem o dziecko. Starania naturalne oraz indukowanie jajeczkowania nie przyniosły efektu. W tym roku zdecydowaliśmy się na IVF. Ciążę udało się uzyskać pierwszym podejściu. Niestety w 7 tc okazało się że to puste jajo plodowe. Ja pracuję przy urządzeniu emitujacym ultradźwięki czy ta praca mogła być przyczyną pustego jaja plodowego? Urządzenie bezpieczne wg BHP lecz nie zalecane ciezarnym. Proszę o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele, bardziej prawdopodobne są zaburzenia w tworzeniu zygoty. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.