Jak bezpiecznie stosować sterydy podczas karmienia piersią?

witam.biore 5mg sterydow przy rzs karmie 4tyg dziecko. bol stawow jest okropny, po lekach nie karmie 4'5h i pierwsze odciagniete mleko wylewam.Mam pytanie jaka jest maksymalna dawka encortonu podczas karmienia piersia. mam sprzeczne informacje a boje sie o zdrowie dziecka

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u reumatologa i ocena możliwości terapeutycznych . Być może będzie konieczność zahamowania laktacji i wtedy wdrożenia odpowiedniego leczenia