Jak dalej postępować w przypadku złamania żeber?

Złamanie pięciu żeber. Witam. Podczas gry w piłkę zderzyłem się z innym zawodnikiem, poczułem silny ból z prawej strony klatki piersiowej i nie mogłem złapać oddechu a później zrobić wydechu. Na SORze po badaniu RTG nie stwierdzono zmian urazowych. Polecono środki przeciwbólowe, nie wypisano skierowania do specjalisty. Kolejnego dnia zrobiłem prywatnie USG i stwierdzono złamanie żeber V, VI, VII, IX i X w linii środkowobojczykowej, żebro VI z niewielkim przemieszczeniem. W czasie silniejszego wdechu czuje lekkie chrupnięcie w klatce, do tego mam lekki kaszel, nie wiem czy ma to związek z urazem czy przeziębieniem które przechodziłem przed urazem. Pytanie brzmi jak dalej postępować. Czy udać się do specjalisty celem kontroli, jakie niepokojące objawy winny dać mi sygnał o pilnej konsultacji medycznej??

Złamanie żeber leczy się zachowawczo, stosując jedynie leki doustne przeciwbólowe i ograniczenie ruchu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.