Złamane żebro w linii pachowej

Witam,W lutym 2013 złamałam 9 żebro w linii pachowej(wiem to z dzisiejszego zdjęcia) przez upadek pod kopyta konia.Nie poszłam do lekarza.W kwietniu kolega przytulił tak mocno,że usłyszałam jak znów mi pękło.I na dniach znowu coś nie tak.Poszłam do lekarza ,który przepisał paracetamol i stwierdził ,że z jednym żebrem mogę pracować(mam ciężką prace).Dlaczego tak długo nie chce się zrosnąć? Dodam,iż przez cały ten okres nie robiłam nic.Dziękuje za odpowiedz
KOBIETA ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, Niestety, złamania żeber leczy się wyłącznie zachowawczo, a pełne gojenie się może trwać nawet pół roku. Ważne jest unikanie obciążeń i leczenie przeciwbólowe. Powinna Pani ograniczyć ciężką pracę, ewentualnie rozważyć zwolnienie lekarskie.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy