Jak długo mogą utrzymywać się przeciwciała anty-Toxo?
Witam, mam pytanie. W 8tc. Wyniki na toxo igg 15,5= dodatnie, igm 0,6=watpliwy, robiona awidnosc 0,47= wysoka, teraz 33 tc. powtórka badań na toxo igg dodatnie i igm 0,6 wątpliwe. Możliwe tak długo utrzymujące się przeciwciała igm? Czy powtorne zakażenie?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Ten wynik nie wskazuje na powtórne zakażenie - poziom przeciwciał w klasie IgM wzrósłby. Również poziom przeciwciał w klasie IgG powiększyłby się.