Jak długo mogą utrzymywać się przeciwciała anty-Toxo?

Witam, mam pytanie. W 8tc. Wyniki na toxo igg 15,5= dodatnie, igm 0,6=watpliwy, robiona awidnosc 0,47= wysoka, teraz 33 tc. powtórka badań na toxo igg dodatnie i igm 0,6 wątpliwe. Możliwe tak długo utrzymujące się przeciwciała igm? Czy powtorne zakażenie?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ten wynik nie wskazuje na powtórne zakażenie - poziom przeciwciał w klasie IgM wzrósłby. Również poziom przeciwciał w klasie IgG powiększyłby się.