Jak długo może się utrzymywać gorączka to tylu dniach przyjmowania leku?

Witam. Mam niespełna rocznego synka który bardzo często choruje. Od 8 dni jest na antybiotyku Augmentin po 2 dniach gorączka odeszla lecz dziś wróciła do 39.5 stopnia. Dlaczego tak się dzieje? Czy mam iść do pediatry po zmianę antybiotyku? Czy samemu zbijać? Jeśli tak to jak długo może się utrzymywać taka gorączka to tyłu dniach przyjmowania leku? I czy mógł złapać jakąś nową infekcje? Proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest wizyta u lekarza pediatry, po ponownym badaniu będzie można zdecydować o dalszym postepowaniu terapeutyczno diagnostycznym