Po jakim czasie od podania antybiotyku powinna ustąpić gorączka?

Witam. Po jakim czasie po podaniu antybiotyku powinna ustąpić gorączka? Dodam, że dziś jest 5 dzień kiedy córka gorączkuje (temperatura pomimo podawania na zmianę ibuprofenu i paracetamolu wraca po niespełna 4 godzinach i rośnie do 39,5), a antybiotyk Augmentin podaje jej od wczoraj rana (w sumie do tej pory 3 dawki). Córka ma 2 latka. Pozdrawiam Kinga

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli gorączka nadal występuje proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza pediatry. konieczne ponowne badanie aby móc coś więcej powiedzieć.