Co jaki czas podawać dziecku czopki?

Witam. Syn 8 miesięcy od wczorajszej nocy nam gorączkuje. Podawaliśmy mu ibuprom forte co około 5-5,5 godziny temperatura spadała po czym po około 4 godzinach wzrastała. Żadnych innych objawów.Dziś rano miał 40 stopni gorączki zadzwoniliśmy na pogotowie, zabrali nas do szpitala. Tam podali mu o godzinie 10 czopek paracetamolu 80 i kroplówkę benelyte, temperatura spadła. Wyniki na mocz, morfologię, rtg płuc, wirusa rupia, b i rsv wyszły dobrze. Jedynie lekko zaczerwienione gardło. O 2 wypuścili nas do domu o 15 temperatura wzrosła do 38.6 O 15.20 podałam czopek nurofen 60 po czym po nie całych 5 minutach zrobił szarawą kupke i poszedł spać. Teraz 16.40 mierze mu temperaturę termometrem elektrycznym na odległość na środku czoła ma 37.2 a na skroni 38.3. W szpitalu kazali podawać tylko leki przeciw gorączkowe wit c i calcium. Moje pytanie to co robić? Co ile podawać czopki? Posiadam jeszcze ibuprom forte w syropie oraz pedicetamol.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam, o ile lekarz nie zaleci inaczej, w przypadku długotrwałej gorączki, należy podawać dziecku ibuprofen na zmianę z paracetamolem. Na rynku dostępne są czopki i syropy, można stosować to, co jest dla dziecka łatwiejsze do zaakceptowania (czasami czopki powodują rozwolnienia, z kolei syrop może zostać przez dziecko wypluty). Ibuprofen działa nie tylko przeciwgorączkowo, ale i przeciwzapalnie, więc warto podać go w pierwszej kolejności. Jednak gdy gorączka nawraca przed upływem sześciu godzin – należy podać paracetamol, żeby stężenie leku we krwi nie było toksyczne. Dawkę należy zawsze dobrać do wagi dziecka – w tym celu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ostatecznie pomocne informacje znajdują się też na ulotce leku. Więcej o podawaniu leków przeciwgorączkowych w naszym artykule: https://parenting.pl/jak-prawidlowo-podawac-dzieciom-leki-przeciwgoraczkowe . Przyjmuje się, iż paracetamol można stosować co 4-6 godzin doustnie, doodbytniczo co 6-8 godzin, zaś ibuprofen – co 6-8 godzin doustnie lub doodbytniczo. Najlepiej podawanie leków odnotowywać na kartce wraz z dawkami, żeby uniknąć pomyłki lub przedawkowania. Jeśli gorączka nie ustąpi w przeciągu kilku dni, proszę skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia dalszego leczenia. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Po jakim czasie podawać dziecku te krople?

Córka (3,5 l.) ma ma stwierdzone wysiękowe zapalenie uszu, aktualnie jest przeziębiona i ma katar. Byłyśmy u laryngologa, dostała do nosa Nasivin, sól fizjologiczną, Avamys ( te leki 2 razy dziennie) oraz Cipronex (3x2 krople) w postaci kropli do oczu - i tu mam pytanie po jakim czasie mogę zakopując jej nos Cipronexem po wcześniejszym podaniu Avamys ? Zapomniałam zapytać lekarza...
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Od jakiego czasu można podawać dziecku mleko ze sklepu?

Witam. Od jakiego czasu mozna podawac dziecku mleko krowie ze sklepu, jesli moj 9-miesieczny syn pije bebilon pepti 2 od pierwszego miesiaca zycia. Poniewaz po normalnym mleku modyfikowanym wymiotuje i ma bole brzucha. Ale je wszystko, lacznie z jogurtami. Wymiotuje tylko po mleku. Prosze o pomoc.
ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam serdecznie. Problem wprowadzania do diety dziecka pełnego mleka krowiego stanowi przedmiot wielu dyskusji wśród ekspertów zajmujących się żywieniem. W zasadzie po ukończeniu przez dziecko 1. roku życia nie ma przeciwwskazań do wprowadzenia mleka krowiego, musimy jednak pamiętać, że dostępne u nas preparaty są ubogim źródłem żelaza, dlatego przyzwyczajenie dziecka do spożywania znaczących ilości zwykłego mleka krowiego może skutkować rozwojem niedokrwistości.

0

Nie zaleca się podawania mleka krowiego u tak małych dzieci. jeśli po mleku modyfikowanym dziecko wymiotuje po mleku krowim objawy mogą bć bardziej nasilone. Warto skonsultować się z lekarzem, który zapisuje bebilon pepti aby ustalić dalsze postępowanie. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty