Stosowanie leków przeciwgorączkowych u dziecka 2-letniego

Mój synek we wrześniu skończył 2 latka waży 14 kg Aktulanie jest przeziebiony i pierwszy dzień bierze antybiotyk azycyna pojawiła się też gorączka 38 39 stopni która fakt spada godzinę po podaniu nutofen forte ale po 5 godzinach pojawia się spowrotem.Jak często mogę podać nutofen forte? Czy mogę co 5 godzin czy może paracetamol w czapkach ale który 125 czy 250.Nie dopytalam pediatry na wizycie i mam problem, PROSZĘ O ODP pozdrawiam Katarzyna

Proponowałabym stosować przez 2-3dni leki przeciwgorączkowe, a jeżeli gorączka będzie nadal nawracać - zgłosić się na ponowną wizytę do lekarza.

PARACETAMOL
U dzieci dawkę ustala się wg masy ciała (przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15mg/kg masy ciała): 2-3 lata - 125 mg

IBUPROFEN
Dzieci od 1 roku do 2 lat (10 – 12 kg): dawka początkowa 2,5 ml (co odpowiada 100 mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 2,5 ml co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 7,5 ml (300 mg ibuprofenu).
Dzieci od 3 do 5 lat (13 – 19 kg): dawka początkowa 2,5 ml (co odpowiada 100 mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 2,5 ml co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 10 ml (400 mg ibuprofenu).
Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 6 godzin.
Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.