Jakie zalecenia będą odpowiednie przy takiej gorączce?

Dzień dobry Mam covid (sprawdziłem testem z apteki) i gorączkuję 38-39 stopni. Najwyższa temperatura to 39. Chciałbym się zapytać jak ubierać się podczas takiej gorączki? Czy stosować popularną metodę wypocenia czy raczej zwiewnie i pozwolić aby było lekko chłodno? Konsultowałem się z lekarzem telefonicznie i zapomniałem o to zapytać. Moje objawy to ból mięśni, ból w dole pleców, ból głowy, zmęczenie, rozbicie i gorączka. Nie mam kataru, kaszlu, bólu/drapania gardła. Przepisane zalecenia to w razie gorączki, dolegliwości bólowych należy zażyć paracetamol w dawce 500-1000 mg, można powtórzyć co 4-6 godzin, max.dawka dobowa to 4 g. Można stosować ibuprofen w dawce 200-400 mg na dawkę, co 6-8 godzin, max.dawka dobowa to 1200 mg. - suplementacja wit D 4000j, wit C 1000, Zn - Nawadniać organizm ok 2-3l dziennie

Zalecenia dot. leków przeciwgorączkowych oraz pozostałe są jak najbardziej słuszne i należy ich przestrzegać. Jeżeli paracetamol i ibuprofen skutecznie obniżają ciepłotę ciała w Pańskim przypadku to nie widzę potrzeby, by stosować również fizyczne metody ochładzania. Jeśli jednak gorączka będzie się utrzymywać, wtedy powinien Pan rozważyć okład z lodu lub zimną kąpiel. Proszę ubierać się normalnie, leżeć, odpoczywać.