Jak zbić wysoką gorączkę u dziecka?

witam moja córka ma 6 lat skarży się na ból brzucha i mam wysoką gorączkę 39 jak próbuje ją zbić to po niecałych 3 godzinach na nowo jest taka wysoka i jak zaczyna rosnąć to córka mówi iż głowa ja boli

Aleksander Ropielewski

Najlepszym i najbezpieczniejszym środkiem jest paracetamol w dawce 10-15mg/kg masy ciała co 4-6h lub mocniejszy ibuprofen 7-10mg/kg masy ciała co 6 godzin. Oczywiście jeżeli nie ma przeciwwskazań do stosowania tych leków.