Jak długo trwa gorączka w czasie grypy u dziecka?

Już nie wiem gdzie szukać pomocy i odpowiedzi. Mój mały od tamtej soboty gorączkuje, te pierwsze dni to była temperatura powyżej 39-40 stopni, teraz jest mniejsza bo nie przekracza 38,5 stopni, ale jest. Mały wstaje rano z normalną temperaturą a popołudniu znowu się podnosi. Do tego jest kaszel i katar. Byliśmy u pediatry we wtorek,s twierdził grypę, w piątek na kontroli i kazał nam cierpliwie czekać, ale jak długo jeszcze. To już ósmy dzień się ciągnie. Jestem zrozpaczona, mały ma prawie 4 lata.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli gorączka nadal jest obecna konieczna jest ponowna konsultacja z pediatrą.
W przypadku grypy gorączka raczej nie utrzymuje się tak długa i zwykle trwa kilka dni. Konieczne jest ponowne zbadanie dziecka, a po badaniu lekarz zdecyduje czy jest konieczność rozszerzenia badań, konsultacji czy modyfikacji terapii.

Oprócz metod farmakologicznych przy zwalczaniu gorączki warto pamiętać o metodach naturalnych- zimnych okładach, chłodnych kąpielach, soku malinowym czy agrestowym. Konieczne jest podawanie odpowiedniej ilości płynów.

Więcej informacji na temat grypy u dzieci znajdzie Pani między innymi w załączonym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-grypy-u-dzieci.

Pozdrawiam