Bardzo wysoka gorączka u dziecka

Muj 6letni synek gorączkuje właśnie ma 39.7 stopni byliśmy dzisiaj u lekarza rodzinnego przepisała pani doktor Ebilfumin i pecto drill i powiedziała że to grypa co robić? czekać parę dni czy też udać się na pogotowie

na pewno trzeba włączyć leczenie przeciwgorączkowe - paracetamol i ibuprofen jest możliwy do stosowania. Gdyby gorączka nie spadała po 2-3 dawkach leku - tak, zalecałabym Państwu wizytę na SOR. Nie wiem czy grypę potwierdzono w POZ testem na grypę, skąd takie rozpoznanie?