Co może być powodem gorączki u 6-letniego dziecka

Witam, mój syn ma 6 lat w ubiegłą sobotę tj. tydzień temu zaczął gorączkować, miał 39,8 st., bóle głowy, brzucha i nóg. Pojechałam z nim do szpitala gdzie został zbadany przez pediatrę, która stwierdziła że to wirus, przepisała syrop na kaszel Attusan, aerozol do nosa, kazała podawać leki przeciwgorączkowe. W środę syn nadal gorączkował i miał ciągle te same bóle, do tego doszło jeszcze zapalenie spojówek, udałam się z nim do rejonowego lekarza, gdzie Pani doktor po obsłuchaniu stwierdziła, że przepisze antybiotyk Klacid 2x5ml/dobę przez 10 dni, do tego Pecto Drill, Clemastinum Hasco, Nasometin, plus syropy przeciwgorączkowe Ibum i Apap. Dziś mija 8 doba a syn nadal gorączkuje, rano temperatura wynosi około 37,3 a po południu i wieczorem sięga 38,5 stopnia. Syn przyjął już 7 dawek antybiotyku i nie widzę żadnej poprawy. Nadal gorączkuje, bardzo kaszle, narzeka na ból nóżek. Sugerowaliśmy Pani doktor żeby dała skierowanie na badanie na mononukleozę ale ona powiedziała, że po zbadaniu syna wyklucza tego wirusa. Proszę o informację jak długo może utrzymywać się jeszcze gorączka, czym może być spowodowana? Czy to możliwe żeby wirus tak długo ją powodował? Bardzo proszę o odpowiedź. Jeżeli syn nie przestanie gorączkować przez weekend, w poniedziałek znów udam się z nim do pediatry. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest diagnostyka w ramach sor/izby przyjęc, Ew hospitalizacja jeśli gorączka się utrzymuje dłuższy czas bez reakcji na leczenie