Gorączka przy podawanym antybiotyku, czy to normalne?

Mam dwoje dzieci: Julka prawie 5 lat, Patryk 2 lata. Po 2 dniach gorączki(Julka), byłyśmy u lekarza przepisał K***2x7,5ml, E*** 2x5ml ,T***, N*** do noska. Na dzień dzisiejszy wzięła 5 dawek antybiotyku i gorączka utrzymuje się do 39,2. Patryk miał brzydki kaszel, więc też dostał ten sam antybiotyk, tylko 3 ml, po 5 dawkach w nocy zagorączkował39,1 . Byliśmy na izbie przyjęć, pani doktor najpierw zapytała czy oboje są tacy chorzy żeby dziś (niedziela) z nimi przychodzić, pośpieszała żeby ich rozbierać bo kolejka na poczekalni rośnie, na koniec stwierdziła, że przyjmowanie antybiotyku nie ma nic wspólnego z utrzymującą się gorączką, bo winne pewnie są wirusy. Jutro pójdę do naszego lekarza ale sama nie wiem co mam myśleć.

Redakcja abcZdrowie

Antybiotyki nie są lekami przeciwgorączkowymi! Zatem stosować je należy łącznie z lekami przeciwgorączkowymi. Dopiero po kilku dniach(3-4), jeśli antybiotyk ograniczy infekcję bakteryjną temperatura wraca do normy. Ponadto należy pamiętać, że antybiotyki nie działają na wirusy, a te są dominującą przyczyną infekcji górnych dróg oddechowych o dzieci i dorosłych także. Pani doktor zapewne miała na myśli, że powinna Pani w pierwszej kolejności podać lek przeciwgorączkowy a nie zgłaszać się z dziećmi do szpila.