Ból gardła, dreszcze i gorączka u 53-letniej osoby

Mam 53 lata..od kilku dni ból gardła,dreszcze i gorączka..lekarz zapisał Macromax .biorę drugi dzień i nie jest lepiej..poza tym po zażyciu antybiotyk gorączka wzrasta do 39,2 stopni ,A przez cały czas jest 38 ..nie pamiętam kiedy byłam chora i nie znam nowej generacji antybiotyków...czy to normalne co dzieje się z moim organizmem po zażyciu antybiotyk czy zmienić gorączka za wczasy..nie czuję się lepiej A nawet trochę gorzej..proszę o poradę i z góry dziękuję..

Lek. Katarzyna Szymczak

A przyjmuje Pani dodatkowo coś przeciwgorączkowo? Sugeruję oprócz antybiotyku brać w regularnych odstępach czasu leki przeciwgorączkowe, w razie braku poprawy po zakończeniu antybiotykoterapii sugeruję ponowna wizytę u lekarza.
Pozdrawiam