Co jest powodem biegunki u osoby po zasłabnięciu?

Witam. W poniedziałek zasłabłem rano. Nie myślałem, że to będzie początek wszystkiego. W nocy miałem ciężką noc do takiego stopnia, że we wtorek leżałem. Dostałem dreszczy - pewnie od wysokiej gorączki, gdyż wieczorem miałem 38,9, a w środę gorączka potrafiła uderzyć w nocy do 40 stopni. Zacząłem brać coldrex maxgrip, paracetamol. Gdy lekarz w środę przepisał mi leki: apap, dicoflor 60 to zaczęło się stopniowo poprawiać. Zrobiłem badania krwi i wyszło, że mam niski poziom limfocytów, trzykrotnie podwyższony poziom CRP i OB. Towarzyszył mnie ból głowy, brzucha, biegunka. Od piątku zażywam antybiotyk Amotaks, nifuroksazyd, probiotyk i elektrolity. Już nic mi nie dolega oprócz biegunki. Zaczynam się martwić czemu ona trwa tak długo i czy mam prawo dalej się niepokoić? Bo to już trwa od wtorku... Prosiłbym o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Biegunka może być spowodowana stosowaniem antybiotyku. Powinien Pan pamiętać aby probiotyk stosować co najmniej w odstępie 1 godziny po zażyciu antybiotyku oraz stosować go również po zakończeniu antybiotykoterapii. W razie gdyby biegunka nie ustąpiła po zakończeniu antybiotykoterapii powinien Pan jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.