Czy można podawać trzeci antybiotyk dziecku na zapalenie ucha?

Syn 2,5 roku – miał 39,5 goraczki , zapalenie ucha i wyciek ropy z ucha. Perforacja błony bębękowej. Zastosowano antybiotyk Augmentin 2x5ml przez 7 dni. Kontrol, niezarośnieta błona, zaczerwienienie. Zastosowano antybiotyk Sumemed Forte 1x3,5 ml przez 4 dni. Po ok 1,5 tygodniach kontrol u laryngologa: krwawy strupek na błonie, niezarośnieta błona, katar, kaszel. Przepisano ponownie Sumamed Forte 1x3,5ml przez 5 dni.... Pytanie czy mam podawać trzeci z kolei antybiotyk tak małemu dziecku ? A co

Jeśli laryngolog badał i widzi konieczność - trzeba. ale jakieś leki osłonowe np. dicoflor saszetki konieczne 2 x dziennie