Jak długo może utrzymywać się wstrząs anafilaktyczny?

Witam. Mam pytanie odnośnie opuźnionej reakcji alergicznej. A mianowicie: w niedzielę wieczorem coś mnie ukąsiło. Nie poczułam kiedy więc nie wiem i co. Wczoraj (tj.poniedzialek) ok godz 14 zaczęło mnie boleć i puchnac, dostałam suchy kaszel, wręcz duszacy. Noga zaczęła Mrowiec, później drętwieć. Zaczęło robić mi się duszno. Noga puchła cały czas, aż nie mogłam zdjąć buta. Lekarz powiedział, że zaczynał się wstrząs anafilaktyczny. W zeszłym roku miałam identyczną sytuację i dostałam wstrząsu. Jednak zastanawia mnie dlaczego cały "proces" tyle trwa. Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie każda reakcja alergiczna przebiega natychmiastowo. Czasem objawy pojawiają się z opóźnieniem. Wynika to z typu reakcji alergicznej.