Stres a wstrząs anafilaktyczny

Kobieta po nieprzyjemnej sytuacji w związku (bardzo stresującej) dostała silnych reakcji alergicznych (co kilka dni), następnie wstrząs anafilaktyczny i w konsekwencji rozstrój emocjonalny. Obecnie leczy się na psychozę głęboką, od ponad dwóch lat. Czy stres mógł spowodować wstrząs anafilaktyczny? Wcześniej zdarzały się tej kobiecie opuchnięcia ciała.

Witam,
tak, ale nie bezpośrednio. Stres może tak obniżyć odporność organizmu, że
stenie się on nadrażliwy na leki, pokarmy i jady owadów. W jakiej zależności czasowej
z kumulację stresu znajduje się inicjacja psychozy ? To byłaby bardzo ważna informacja, której brakuje w Pani pytaniu.
Radziłby przeczytać dokładnie poniższe
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf
Pozdrawiam